Results - OPTIMIST A
powered by

  Sail Number Helm Gender
Age
(by vintage)
Club Cat. F Scores Q1 Q2 Q3 Q4 Q5 F6 F7
1 DEN 8583Malthe EbdrupM14ROYAL DANISH YACHTCLUB16,023621(56)2
2 SWE 4728Lukas LindströmM13RÖSS25,0662425(16)
3 SWE 4669Calle LindbomM14LDSS25,043(12)5373
4 GER 1176Anna BarthK13MSC127,0423(8)684
5 CRC 7Mic MohrM13PWV32,03661115(dnf)
6 GER 1173Cosima SchlüterK13BERLINER YACHT CLUB232,01055732(21)
7 POL 1943Rafał Pogorzelski M14NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN40,03422722(60)
8 POL 1991Klara Sobczak K13 CHKŻ CHOJNICE340,07383163(47)
9 SWE 4717Theo WesterlindM13KKKK46,0(dnf)8744176
10 POL 2071Mateusz Gwóźdź M12 YKP GDYNIA48,010951536(19)
11 POL 1868Maksymilian Cymerman M15 UKS BARNIM GOLENIÓW50,0412912(27)22
12 NOR 3960Mathilde Bregner Robertstad K14TØNSBERG SEILFORENING452,07(16)91111212
13 SWE 4733Calle LagerbergM14KSSS53,01131(bfd)398
14 SWE 4705Melker BrentonM14KSSS61,02111813(ret)413
15 NOR 3919Markus August BerthetM14KNS62,035414729(bfd)
16 GER 1175Caspar IlgensteinM11MÜHLENBERGER SEGEL-CLUB63,09141238(20)17
17 POL 1869Pola Dzik K13 YKP GDYNIA564,0311114710(39)
18 DEN 8581Helena WolffK13NRV/KDY664,012222433(38)
19 POL 1950Patryk Kosmalski M15 CHKŻ CHOJNICE65,0521121728(bfd)
20 GER 13530Müller LouisaK12BYC770,0131519(bfd)8141
21 POL 1947Agnieszka Pawłowska K14 CHKŻ CHOJNICE870,0147111813(30)7
22 SUI 1840Maxime Thommen M13 YKP GDYNIA71,01112117(46)30
23 POL 2000Ignacy Oźminkowski M13KS SPÓJNIA WARSZAWA72,018161595(60)9
24 SWE 4672Victor BjoerkM14LDSS72,010111111(bfd)1910
25 POL 2442Igor Kuczys M14MKŻ ARKA GDYNIA75,02(ufd)35183611
26 SWE 4642Malcolm BjörssonM14LESS75,01281452511(36)
27 POL 2072Gracjan Grzech M14 YKP GDYNIA77,01312941524(41)
28 POL 1915Filip Fajfer M14KŻ HORN KRAKÓW77,0128101023(32)14
29 GER 1231Jost LucaM13WYC-NAUTIVELA TEAM GERMANY80,054321(bfd)2324
30 GER 1174Carl KrauseM12RSC 9280,0815(21)1442118
31 POL 1658Tomasz Lewandowski M14 KS AZS AWFIS GDAŃSK84,01212215(62)43
32 NOR 3881Emil ForslundM13NESODDEN SEILFORENING86,01191919325(dsq)
33 POL 965Oliwier Urbański M14 UKS BARNIM GOLENIÓW87,07541026(71)35
34 POL 2070Gustaw Miciński M13 YKP GDYNIA89,0111010227(34)29
35 POL 1626Aleksander Ponto M13 OPTI CWM GDYNIA90,01424(35)251395
36 POL 1969Adam Sokołowski M14NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN90,078101418(44)33
37 POL 1587Maciej Panas M13 YKP GDYNIA91,01876272013(28)
38 GER 1001Hannah LanzingerK13WASSERSPORTVEREIN FRAUENINSEL E.V.9100,01525225231(64)
39 POL 2082Piotr Flieger M12MKŻ ARKA GDYNIA104,0(43)342711140
40 SWE 4679Christoffer HallinM14LDSS104,01012(dnf)814132
41 POL 2552Maciej Iliński M13 YKP GDYNIA105,01921(39)2021627
42 GER 13487Jakob PorthunM14SSV VON 1894105,0813821(bfd)4015
43 POL 1444Oskar Ponto M13 OPTI CWM GDYNIA108,01323131519(38)25
44 GER 13091Niklas IllM12YLB111,0162025112118(46)
45 SWE 4630Emil WolfgangM13HJBK116,0635318(70)63
46 SWE 4628Erik NorlénM12KSSS119,09131663045(51)
47 POL 1981Joanna Fabisiak K14MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO10121,0172415(45)52634
48 GER 1214Jost LeonM10WYC121,0371425910(42)26
49 GER 13644Max RabeM14SSV ROSTOCK121,0151122121051(57)
50 SWE 4099Jonatan RöijerM12LDSS123,021353374(48)23
51 SWE 4732Lova ForssénK14KSSS11125,0357(57)203753
52 GER 1065Mager JonasM13MSC MUEHLENBERGER SEGELCLUB128,0161927102135(55)
53 POL 923Krzysztof Olejnik M12 UKS BARNIM GOLENIÓW131,0332617711(63)37
54 POL 1937Mikołaj Merkler M13BAZA MRĄGOWO134,0267113612(43)42
55 POL 1661Jan Gierzyński M13KS ZATOKA PUCK137,02121201016(67)49
56 POL 1660Zuzanna Figel K14 OPTI CWM GDYNIA12140,01415121829(68)52
57 GER 1087Schuetze PaulaK14BERLINER YACHT CLU13141,08(dnf)717124750
58 SWE 4542Jennifer ÖhrnellK14LESS14142,01668203755(66)
59 SWE 4730Simon GranathM14KSSS143,06(dsq)424145045
60 POL 2020Emilia Roszkowska K13KS SPÓJNIA WARSZAWA15144,0410631(bfd)7320
61 POL 1935Jakub Jan Mroczek M14FJS SKŻ SŁAWA150,0172271941(74)44
62 POL 1292Jakub Pietrzak M12 OPTI CWM GDYNIA150,04513132011(57)48
63 SWE 4718Albert NorlénM14KSSS153,0995174172(bfd)
64 POL 1667Marcel Bisewski M12 YKP GDYNIA153,01731131516(69)61
65 POL 1891Marcel Montrymowicz M13 CHKŻ CHOJNICE154,01128142423(65)54
66 SWE 4720Liljegren HugoM14KSSS156,05610(ret)652dnf
67 SWE 4610Hanna Gaskell-BrownK13RÅÅ JOLLE KLUBB16158,092023124054(56)
68 POL 1879Ludwik Grzelak M14 WTW WARSZAWA159,0241532(bfd)7531
69 SWE 4709Hannibal BarsneM14SSP160,0121818322258(68)
70 CRC 11Bo BertholdM11PWV163,0282823196(64)59
71 GER 13567Bina BajoratK12RSC9217167,023(dnf)214124958
72 SWE 4644Johan BengtssonM14BKSS167,05269284653(bfd)
73 POL 1712Jakub Kluk M11MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO167,032211773159(65)
74 POL 1302Jan Krawczyk M13 CHKŻ CHOJNICE168,0112721123166(67)
75 SWE 4636Filippa HenrikssonK13RÖSS18173,0813(dsq)2456162
76 SWE 4727Jonathan Llado KrenslerM14RÖSS194,0610(dnf)618ufdbfd
77 POL 1608Jakub Kamiński M14MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO89,0249(28)22286
78 GER 1009Frederik SteuererM12AUGSBURGER SEGLER CLUB90,027172223(bfd)1
79 POL 1Jeremi Dąbrowski M12 UKS BARNIM GOLENIÓW95,025(dnf)18201418
80 POL 2030Jan Turczynowicz M14KS SPÓJNIA WARSZAWA99,018181644(bfd)3
81 POL 1936Mateusz Gigielewicz M12BAZA MRĄGOWO101,02911(ufd)192715
82 POL 2010Tytus Czajkowski M13MKZ ARKA GDYNIA102,02725(35)27149
83 POL 1941Igor Barcikowski M13NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN103,0172212(57)3022
84 POL 1700Jakub Wiedeheft M14MKŻ ARKA GDYNIA104,0182337(bfd)242
85 SWE 4665Melker LjungdahlM13KSSS106,03010934(41)23
86 GER 12799Henrik PetersM12MÜHLENBERGER SEGEL-CLUB107,0222629(36)1416
87 GER 1103Reamonn TheinerM12SEGELVEREIN SCHWANENHALBINSEL109,0(41)393191812
88 CZE 492Michal KrsičkaM14YC CERE110,0191717(42)3621
89 POL 1663Anna Januszewska K15YK STAL GDYNIA19111,0222226(49)347
90 POL 1930Barbara Mindak K15LKS CHARZYKOWY20111,031182229(38)11
91 POL 2121Joanna Cymerman K13 UKS BARNIM GOLENIÓW21111,028(36)24131729
92 NOR 3649Mia KlæboeK12DRØBAKSUND SEILFORENING22111,025282316(bfd)19
93 POL 1827Ewa Lewandowska K11 KS AZS AWFIS GDAŃSK23113,0273430(bfd)913
94 GER 13428Johanna Von LepelK12BERLINER YACHT-CLUB24113,02130(43)331910
95 POL 1865Paulina Rutkowska K12 YKP GDYNIA25115,0283021(61)324
96 POL 879Szymon Oleksiuk M13 WTW WARSZAWA115,024181433(34)26
97 POL 1655Bartosz Andrzejak M13NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN116,0292228(32)1324
98 POL 2044Wiktor Robaczewski M14 SSW MOS IŁAWA120,02419113828(49)
99 GER 1213Finja KeimK12SVS26120,01225264116(43)
100 POL 2074Karolina Gała K12 WTW WARSZAWA27124,02729331619(37)
101 POL 244Janina Dmochowska K11MKŻ ARKA GDYNIA28124,02035311820(69)
102 GER 1233Johann EmmerM12NAUTIVELA TEAM GERMANY / VSAW125,0(20)1720dne65
103 SWE 4544Erik BengtssonM11BKSS129,0353326629(45)
104 POL 1625Gustaw Ostojewski M15KS ZATOKA PUCK130,04019173123(46)
105 SWE 4686Alice BergelinK13LERSS29133,023123128(bfd)39
106 SWE 4507Julius BalkforsM13SKANÖRS BÅTKLUBB135,03117293(bfd)55
107 POL 1721Antoni Siwek M14KS SPÓJNIA WARSZAWA137,0167154257(dnf)
108 GER 1170Michael MeierM14DUYC137,014(ufd)248bfd14
109 GER 13608Gericke SeverinM11YCAT137,02534273615(68)
110 POL 1942Michał Mazurowski M13NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN138,02629192836(51)
111 POL 2048Kacper Walęga M15KS SPÓJNIA WARSZAWA143,042(dnf)38161136
112 POL 1806Zuzanna Dominikowska K14KSW BALTIC DZIWNÓW30143,013121358(bfd)47
113 CZE 66Lukáš KrsičkaM14YC CERE143,022242726(bfd)44
114 GER 13640Blüschke Alina Marieke K13SEGELVEREIN SCHWANENHALBINSEL31144,0322335(66)2430
115 GER 13227Schäcke JacobM12POTSDAMER SEGLERVEREIN E.V.144,03224263725(56)
116 POL 1167Konrad Dziąba M13MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO145,030353042(bfd)8
117 SWE 4504Wilhelm EnjinM13LOMMABUKTENS SEGLARKLUBB146,015201931(bfd)61
118 POL 1664Antoni Pasich M13 UKS BARNIM GOLENIÓW147,0(40)3737263017
119 POL 1971Aleksandra Bobula K13JACHT KLUB KOTWICA TARNOBRZEG32152,024141826(bfd)70
120 CZE 2051Adam RekM12ČESKY YACHT KLUB153,031383430(bfd)20
121 POL 1906Gustaw Kwiek M11 WTW WARSZAWA155,037413211(bfd)34
122 SWE 4514Felix BrorssonM14SSP155,04435402313(50)
123 POL 1974Lilly May Niezabitowska K13JACHT KLUB KOTWICA TARNOBRZEG33156,0372534(46)3327
124 POL 1813Marcel Mierzwicki M14 YKP GDYNIA157,01944(ufd)bfd53
125 POL 2403Pola Schmidt K12 OPTI CWM GDYNIA34157,04036351333(41)
126 POL 1924Amelia Dziąba K14MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO35159,0343334(54)2335
127 SWE 4638Svante ÅbergM14KNSS160,019(dnf)dnf22438
128 SWE 4659Felix HårdM13KKKK161,0(dnf)2183521dnf
129 NOR 3917Cornelia FureK14ROYAL NORWEGIAN YACHT CLUB36162,0231516(bfd)bfd31
130 SWE 4605Julia WertonK12LDSS37162,02619245043(60)
131 POL 2090Maria Suchocka K11MKŻ ARKA GDYNIA38162,03332374119(42)
132 POL 1799Iwo Reński M12 YKP GDYNIA163,03839364010(dsq)
133 GER 13649Braune HannesM12SC MÄRKISCHER ADLER E.V.165,029(dnf)33472828
134 GER 13470Gauger JakobM14BERLINER YACHT-CLUB166,0493745(bfd)1025
135 SWE 4693Claes JaruddM12KSSS167,04042(dnf)272533
136 GER 13612Theodor SchwanebeckM10RSVM169,03829363927(63)
137 POL 2100Bianka Śledzińska K12KS SPÓJNIA WARSZAWA39173,0(ufd)3034552232
138 CZE 816Tobias KrausM14YC KLADNO174,0392729(53)3148
139 POL 1220Maciej Ilnicki M13 CHKŻ CHOJNICE175,0262332(55)4054
140 GER 1014David BuchlerM11BERLINER YACHT-CLUB175,032403924(47)40
141 POL 1978Patryk Furmanek M12 SSW MOS IŁAWA176,020162048(bfd)72
142 POL 2060Kamil Lenczowski M12KŻ HORN KRAKÓW176,03027293951(64)
143 POL 1804Hanna Burdziej K13KSW BALTIC DZIWNÓW40181,036(dnf)39252952
144 SWE 4627Ludvig SundströmM12LDSS183,0211416(bfd)6567
145 POL 1878Mateusz Narloch M12MKŻ ARKA GDYNIA190,041312337(bfd)58
146 GER 1169Emma MahnkeK12RSVM41191,05331373535(59)
147 POL 1926Miłosz Michalak M12 YKP GDYNIA193,03432285445(71)
148 SWE 4663Filip HaljrbrandtM13LJS199,022332562(bfd)57
149 GER 13400Victor Gutena M13MSC201,033272851(bfd)62
150 GER 12758Porthun PaulM13MÜHLENBERGER SEGELCLUB206,0232020(bfd)bfd66
151 POL 1348Maria Konarzewska K12 KS AZS AWFIS GDAŃSK42206,029313051(bfd)65
152 POL 1611Antoni Nazimek M12 JKW POZNAŃ148,03726(dnf)30505
153 POL 1999Jakub Tomczyński M14KS SPÓJNIA WARSZAWA165,038(dnf)dnf21263
154 POL 1805Michał Jaroszek M11KSW BALTIC DZIWNÓW169,042(44)4241404
155 POL 1803Zofia Czerniawska K13YK STAL GDYNIA43178,04834(dnf)253734
156 RUS 1577Liza ZverevaK14SAILING CLUB KOENIGSBERG44180,0363836(56)4129
157 POL 1758Jeremi Szczukowski M11 CHKŻ CHOJNICE183,0(dnf)dnfdnf2918
158 GER 11723Max SteinwandtM13MSC184,0483644(53)4412
159 POL 1049Gabriela Zawal K15ŻMKS POZNAŃ45185,0414232(47)3535
160 POL 1982Jan Witkowiak M12 JKW POZNAŃ186,03643(dnf)3bfd27
161 POL 1923Jakub Dąbek M13 SSW MOS IŁAWA188,039(dnf)dnf35928
162 POL 1645Michał Biedalak M12 JKW POZNAŃ192,04932(dnf)503625
163 SWE 4579Cornelia WidestamK12KKKK46194,0(dnf)2925534245
164 POL 2112Jerzy Sukow M13 YKP GDYNIA196,042(dnf)dnf29462
165 POL 2033Julia Schmidt K14 OPTI CWM GDYNIA47196,034(dnf)24ufd3823
166 POL 1993Paweł Trella M13MKŻ ARKA GDYNIA197,028(dnf)4140bfd11
167 POL 2006Amelia Potejko K11MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO48197,0434033(51)3249
168 POL 1644Stanisław Janowicz M14 KS AZS AWFIS GDAŃSK198,015(dnf)40574739
169 POL 1443Hubert Łobaczewski M12 YKP GDYNIA199,0(dnf)dnfdnf17208
170 SWE 4617Carl WhiteM13KKKK199,0(dnf)dnfdnf131715
171 GER 13481Schmid AmelieK13WVF49200,03841(dnf)30bfd14
172 POL 2101Mikołaj Bazyli M12KSW BALTIC DZIWNÓW203,04638(dnf)35bfd7
173 POL 1614Iga Wielczyk K12 SSW MOS IŁAWA50203,046(dnf)dnf153431
174 POL 1674Szczepan Damasiewicz M14 YKP GDYNIA206,0(dnf)dnfdnf29221
175 POL 1522Tymoteusz Wysocki M12OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI206,0(dnf)dnfdnf6244
176 POL 2041Filip Jarosiewicz M11 OPTI CWM GDYNIA208,0(dnf)dnfdnf27216
177 POL 1929Mateusz Dobrzyński M12KS SPÓJNIA WARSZAWA210,0(dnf)dnf398bfd9
178 CZE 818Marketa Kališová K13JACHTKLUB BRNO51212,03537(dnf)434255
179 POL 1829Stanisław Wojda M11 JKW POZNAŃ213,0(dnf)dnfdnf30821
180 POL 2075Paweł Gerlachowski M13 YKP GDYNIA214,020(ufd)30ufdbfd10
181 CZE 812Ondřej ŠindelkaM11MYK216,054(dnf)dnf432616
182 POL 1807Wiktoria Hałabaty K12MKŻ OPTI52216,05037(dnf)613236
183 SWE 4560Erik EskilstorpM11KKKK219,03632(dnf)41bfd33
184 POL 769Bruno HermanM12 WTW WARSZAWA221,0(dnf)dnf36383337
185 GER 12877Schuetze HannesM7BERLINER YACHT CLUB222,054(dnf)42565317
186 POL 1578Marta Richert K11MKŻ ARKA GDYNIA53222,043(dnf)41523947
187 GER 1250Eleonora Röpke K11SEGELGEMEINSCHAFT SCHWIELOCHSEE E.V54224,04739(dnf)533451
188 POL 2062Leon Gniadek M13KŻ HORN KRAKÓW226,0(dnf)dnf14484542
189 POL 1362Kamil Stemplewski M12MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO227,04633385555(57)
190 SWE 4700Max ZetterströmM11BOSS228,051(dnf)dnf233938
191 POL 1881Willy Bo SörensenM12MÜHLENBERGER SEGEL-CLUB228,03036(dnf)4739dnf
192 POL 203Małgorzata Figel K11 OPTI CWM GDYNIA55229,039(dnf)dnf553226
193 GER 13132Reuter VincenzoM12MYC MÜNCHNER YACHT CLUB232,049(dnf)3844bfd24
194 CZE 765Šimon JurečkaM14CZECH YACHT KLUB234,035404637(bfd)bfd
195 CZE 817Lukas Kraus M11YC KLADNO235,045(dnf)dnf23bfd13
196 RUS 1149Katerina ShalnewaK15UKS PIONERSKIY56238,033(dnf)3243dne53
197 GER 1104Janis Birger BogunM14SSH E.V.241,0(dnf)dnf47465120
198 POL 1638Stanisław Radojewski M13JKW POZNAN241,052(dnf)dnf332752
199 CZE 744Vojtěch TlapákM12YACHT CLUB SK ŠTĚTÍ242,050(dnf)45454359
200 POL 1801Oskar Wielczyk M10 SSW MOS IŁAWA243,0(dnf)dnfdnf323522
201 SWE 4364Hanna MartinssonK13LTS57245,03416(dnf)bfdbfd41
202 POL 1603Krzysztof Bruski M12 OPTI CWM GDYNIA245,03530(dnf)49bfd54
203 POL 2104Aleksander Hlebowicz M13NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN246,0(dnf)dnfdnf472619
204 POL 878Maja Kwiek K10 WTW WARSZAWA58250,0(dnf)dnfdnf119dnf
205 POL 1396Mateusz Gąsiorowski M10YK STAL GDYNIA250,0(dnf)dnfdnf283632
206 RUS 3338Igor KamalovM13UKS PIONERSKIY253,048(dnf)40655446
207 POL 1497Wiktor Borkowski M11AZS POZNAŃ254,043(dnf)403461dnf
208 POL 1708Filip Oleszczyk M12 UKS BARNIM GOLENIÓW255,0(dnf)dnfdnf561530
209 GER 13248Erichsen Elsa KatharinaK14SCHWERINER SEGLER-VEREIN VON 1894 E.V.59255,02528(dnf)bfd49bfd
210 POL 2068Kacper Bąk M12KŻ HORN KRAKÓW255,0(dnf)dnfdnf342740
211 POL 1155Jakub Piesiewicz M12 KS AZS AWFIS GDAŃSK255,050(dnf)dnf543143
212 RUS 3339Ivan MikhalevM10UKS PIONERSKIY258,056(dnf)434538bfd
213 POL 1921Marcel Wolętek M13NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN260,045(dnf)315949dsq
214 POL 1739Jakub Modzelewski M13ŻMKS POZNAŃ269,044(dnf)dnf504850
215 CZE 752Adam JarošM12MYK270,0(dnf)dnfdnf165248
216 POL 1973Aleksandra Mac K13JACHT KLUB KOTWICA TARNOBRZEG60270,05143(dnf)39bfd60
217 POL 1514Michał Szklarz M12KS DOBRA MARINA272,053413863dne(bfd)
218 POL 1871Kacper Korcz M15ŻMKS POZNAŃ272,04245(dnf)6544bfd
219 POL 1224Michał Grzesiek M12ŻMKS POZNAŃ273,048(dnf)dnf3933bfd
220 POL 51Jan Borowiak M12KS DOBRA MARINA274,047(dnf)4826bfdbfd
221 POL 762Marek Szczepankowski M12 UKS BARNIM GOLENIÓW282,051(dnf)dnf425458
222 POL 1762Oskar Sawicki M11 UKS BARNIM GOLENIÓW283,0(dnf)dnfdnf343956
223 POL 991Karolina Gajdzińska K12AZS POZNAŃ61284,0(dnf)dnfdnf2529dnf
224 POL 1884Dominika Sawicka K14 UKS BARNIM GOLENIÓW62284,041(dnf)dnf4446dsq
225 CZE 829Matěj KučeraM12TJ LANŠKROUN - YACHT CLUB288,044(dnf)446460bfd
226 POL 2031Fabian Kocięda M10 OPTI CWM GDYNIA295,046(dnf)dnf4353bfd
227 POL 1159Zuzanna Ołowiak K12 YKP GDYNIA63232(dnf)dnfdnf46302
228 POL 2117Alicja Tutkowska K10YK STAL GDYNIA64236(dnf)dnfdnf40375
229 POL 1018Antoni Lipiński M11LKS CHARZYKOWY239(dnf)dnfdnf57244
230 POL 1985Kornel Dębiak M14 TKŻ TORUŃ24447(dsq)dnf37bfd6
231 POL 1867Jan Klinicki M10 SSW MOS IŁAWA245(dnf)dnfdnf582211
232 POL 1050Szymon Rossa M11ŻMKS POZNAŃ245(dnf)dnfdnf383518
233 POL 111Aleksandra Bobrowska K10 UKS BARNIM GOLENIÓW6524847(dnf)dnf495619
234 CZE 289Kristyna PinosovaK12JACH KLUB PROSTEJOV6626344(dnf)dnf38bfd27
235 POL 1460Aleksandra Jakubowska K13ŻMKS POZNAŃ67264(dnf)dnfdnf464321
236 POL 927Hugo Marciniak M13 JKW POZNAŃ2664544dnf62(bfd)38
237 SWE 4752Emil HovlindM13LJS269(dnf)dnfdnfufd2513
238 POL 333Michał Skawiński Ps. Kornik M10 WTW WARSZAWA272(dnf)dnfdnf18bfd23
239 GER 13421Charlotte FengerK12EISENBAHNER-SEGEL-VEREIN KIRCHMÖSER 1928 E.V.6827555(dnf)dnf59bfd7
240 SWE 4715Simon HardnerM11KKKK276(dnf)dnfdnf60593
241 CZE 788Michal RaisM11YACHT CLUB SK ŠTĚTÍ27655(dnf)dnf544347
242 POL 1822Jakub Marciniak M12KSW BALTIC DZIWNÓW27939(dnf)dnf60bfd26
243 POL 1244Jan Macugowski M12KŻ VI-KING CZŁUCHÓW27956(dnf)dnf663743
244 SWE 4602Hector BarsneM12SSP280(dnf)dnfdnf494928
245 SWE 4623Axel WielandM12KSSS281(dnf)dnfdnf516214
246 NOR 3819Philip ForslundM10NESODDEN SEILFORENING281(dnf)dnfdnf33dsq17
247 GER 1187Schmidtchen HerminaK11SEGELCLUB SCHWIELOCHSEE E.V.69285(dnf)dnfdnf45bfd9
248 POL 1763Julian Podwalski M12 SSW MOS IŁAWA285(dnf)dnfdnf486320
249 POL 1474Adam Cwojdziński M11ŻMKS POZNAŃ28558(dnf)dnf586725
250 POL 1883Adrian Majdosz M12 UKS BARNIM GOLENIÓW287(dnf)dnfdnf525031
251 POL 1862Zuzanna Zielińska K11 YKP GDYNIA70289(dnf)dnfdnf604233
252 GER 13041Fiedler TillM12SEGELCLUB SCHWIELOCHSEE E.V.289(dnf)38dnf60bfd37
253 POL 2119Aleksander Bury M12UKS BRYG WROCŁAW291(dnf)dnfdnf636410
254 POL 18681Maciej Cymerman M11 UKS BARNIM GOLENIÓW291(dnf)dnfdnf48bfd12
255 CZE 805Vanda PaigerováK14YACHT CLUB CERE7129450(dnf)dnf66bfd24
256 POL 1482Roch Dmuchowski M11 SSW MOS IŁAWA297(dnf)dnfdnf596915
257 SWE 4606Hugo HovlindM11LJS300(dnf)dnfdnf644042
258 POL 1754Hubert Adamów M-1KS DOBRA MARINA30057(dnf)dnf635548
259 POL 1525Hanna Wiszniowska K12 JKW POZNAŃ72302(dsq)dnfdnf63bfd8
260 POL 1523Olga Wietek K9YK STAL GDYNIA7330552(dnf)dnfbfdbfd22
261 POL 1872Marcin Staniewicz M15JACHT KLUB KOSZALIN305(dnf)dnfdnf674440
262 POL 2007Alicja Michalewska K10 SSW MOS IŁAWA74306(dnf)dnfdnf59bfd16
263 POL 1757Rafał Górski M12 KS AZS AWFIS GDAŃSK307(dnf)dnfdnf40bfd36
264 POL 1140Aleksandra Borucka K11AZS POZNAŃ75308(dnf)dnfdnf3642dnf
265 CZE 789Bartoloměj HartigK11YACHT CLUB DOKSY76308(dnf)dnfdnf504856
266 SWE 4735Alexander BaudinM15SWEDISH ROYAL YACHT CLUB309(dnf)dnfdnfretdne1
267 POL 966Lena Cituk K10MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO77309(dnf)dnfdnf44bfd34
268 RUS 118Artem KornalevskiyM10UKS PIONERSKIY310(dnf)dnfdnf683850
269 RUS 205Vladimir AmelinM12SAILING CLUB KOENIGSBERG310(dnf)dnfdnf655041
270 POL 1423Mateusz Kluczka M11 OPTI CWM GDYNIA311(dnf)dnfdnf644449
271 POL 1390Kacper Młodzianowski M12AZS POZNAŃ312(dnf)dnfdnfbfd5dnf
272 POL 935Patrycja Chiniewicz K10M.U.K.Ż. BAŁTYK MIELNO78312(dnf)dnfdnf685139
273 POL 1427Marysia Prus-Głowacka K13AZS POZNAŃ79314(dnf)dnfdnf5628dnf
274 POL 1361Kacper Karbownik M11MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO321(dnf)dnfdnf61bfd29
275 POL 1619Szymon Gąsiorowski M12YK STAL GDYNIA321(dnf)dnfdnfbfd5832
276 POL 1669Natalia Chojnowska K10 SSW MOS IŁAWA80322(dnf)dnfdnf61bfd30
277 POL 2156Nikolas Urba M12 UKS BARNIM GOLENIÓW322(dnf)dnfdnf645846
278 POL 1576Antoni Sopata M14AZS POZNAŃ324(dnf)dnfdnf17bfddnf
279 POL 1450Piotr Kosowski M9 OPTI CWM GDYNIA324(dnf)dnfdnf58bfd35
280 POL 1594Szymon Janiak M12 OPTI CWM GDYNIA324(dnf)dnfdnf704753
281 POL 1555Blanka Bobula K15JACHT KLUB KOTWICA TARNOBRZEG81327(dnf)dnfdnf5245dnf
282 CZE 102Ondřej KlímaM11YACHT CLUB DOKSY327(dnf)dnfdnf695945
283 POL 1438Dobromir Sokołowski M13 JKW POZNAŃ327(dnf)dnfdnf695252
284 RUS 1654Stepan KuzminM10SAILING CLUB KOENIGSBERG327(dnf)dnfdnf625259
285 POL 1960Miłosz Samek M12KSCŻ SZCZECIN330(dnf)dnfdnf5248dnf
286 POL 1428Stefan Marciniak M14AZS POZNAŃ336(dnf)dnfdnf29bfddnf
287 POL 1767Aleksander Kosowski M11 OPTI CWM GDYNIA338(dnf)dnfdnf676651
288 POL 585Michał Trafalski M10YK STAL GDYNIA342(dnf)dnfdnfufd5754
289 RUS 1301Sergei ParfenovM8UKS PIONERSKIY345(dnf)dnfdnf70dne44
290 RUS 1975Lera MalayaK9SAILING CLUB KOENIGSBERG82351(dnf)dnfdnf687257
291 POL 1506Mateusz Hrymajło M12KSCŻ SZCZECIN353(dnf)dnfdnf6756dnf
292 POL 779Paweł Koliński M12LKS CHARZYKOWY354(dnf)dnfdnfbfd6855
293 GER 1098Soltau GregoryM12BERLINER YACHTCLUB35649(dnf)dnfdnfdnfdnf
294 POL 1007Hubert GrylewiczM13M.U.K.Ż.359(dnf)dnfdnf68dne60
295 POL 920Alicja Przybyłek K12AZS POZNAŃ83362(dnf)dnfdnf6270dnf
296 POL 201Inka Koza K10M.U.K.Ż.84366(dnf)dnfdnfdnfdnf58
297 POL 1500Bartosz Luśnia M13KSCŻ SZCZECIN367(dnf)dnfdnf6671dnf
298 POL 5119Kajetan Kaska M12KSCŻ SZCZECIN372(dnf)dnfdnf65dnednf
299 POL 1209Wanda Szylińska K12KSCŻ SZCZECIN85374(dnf)dnfdnf67dnednf
300 POL 922Jakub Podgórny M9KSCŻ SZCZECIN376(dnf)dnfdnf69dnednf
301 POL 3338Ignacy Rojek M12 KS AZS AWFIS GDAŃSK384(dnf)dnfdnfdnfdnfdnf77